szyld_ls_www

Szanowni Państwo,

wznowienie zajęć nastąpi w lutym. Ma to związek z obostrzeniami, jakie obecnie obowiązują.

Nauka połączona z pajsą do latania

Na zajęciach poruszamy tematykę związaną z lotnictwem
i kosmonautyką w przystępny i łatwy sposób. Nasi mali odkrywcy dowiadują się kiedy powstał pierwszy samolot, jak działa silnik odrzutowy i jak zbudowany jest Układ Słoneczny.

Doświadczenia fizyczne i chemiczne

Eksperymenty ze świata fizyki i chemii to coś, co zostaje w głowie na całe życie. Nasze podejście do nauki opiera się przede wszystkim na doświadczeniach i eksperymentach. Dokładamy starań, by większość eksperymentów mogli wykonywać własnoręcznie nasi podopieczni.

Modelarstwo i latające origami

Coś co lata sprawia radość i rozwija wyobraźnię. To naturalny rozwój poprzez pobudzanie szarych komórek i jednocześnie zdolności manualnych. Nasi mali inżynierowie uczą się budować proste samoloty z papieru, balsy, depronu i lekkiego drewna. Jest to wstęp do innego cyklu zajęć jakim jest „Mobilna modelarnia ZEFIR” – tam uczymy się budować bardziej zaawansowane modele latające.

Symulator lotu samolotem

Wychodzimy na przeciw potrzebom! Korzystając z symulatora lotu łączymy elektronikę, informatykę i multimedia po to, by w ciekawy sposób uczyć fizyki (prosta mechanika lotu), geografii (wykonanie lotu po azymucie, nawigacja satelitarna), matematyki (sprawne przeliczanie liczb i jednostek). Opowiadamy jak działa samolot i jak się nim steruje, robimy to w oparciu o oprogramowanie wykorzystywane w aeroklubach i szkołach pilotażu.

Namiastka dużego lotnictwa na naszych lekcjach!