Wykłady popularnonaukowe


Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty przeznaczonej dla centów nauki i placówek kulturalnych. 

Lotnictwo to bardzo szeroka i interdyscyplinarna dziedzina nauki. Korzystając z wiedzy i doświadczeń wielkich odkrywców takich jak: Archimedes, Izaak Newton, Blaise Pascal, Daniel Bernoulli, Bracia Montgolfier, bracia Wright i wielu innych, można w inspirujący sposób przekazać naukę młodzieży, świetnie się przy tym bawiąc.

Przez wiele, wiele lat człowiek musiał podziwiać ptaki i owady latające po niebie, by w końcu Otto Lilienthal dał początek szybownictwu. Z chwilą oderwania się od ziemi i poczucia wiatru pod skrzydłami, pojawiali się kolejni konstruktorzy, którzy opracowywali swoje pasjonujące statki latające.

Patrząc na obecny dorobek lotnictwa, nie da się zapomnieć o wielkich odkrywcach, którzy są dziś dla nas inspiracją do dalszych odkryć. Jednak siła intelektu już należy do kolejnego pokolenia, pokolenia które dziś odwiedza centra nauki i muzea…


Obecnie w swojej ofercie posiadamy opracowane dwa wykłady:

  1. Ile waży balon?
  2. Jak działa skrzydło samolotu?

Szczegółowy opis tematów dostępny jest po uprzednim kontakcie.


Podczas swoich wykładów korzystamy z własnych urządzeń takich jak: balon modelarski na ogrzane powietrze, zestaw doświadczeń dla prawa Archimedesa, zestaw doświadczeń z wykorzystaniem ruchu powietrza (prawo Bernoulliego), model skrzydła, makieta samolotu, mały tunel aerodynamiczny.

Każdy wykład prowadzony jest w oparciu o prezentację multimedialną. Dla lepszego zrozumienia tematu i utrwalenia najciekawszych wiadomości każdy z uczestników otrzymuje broszurę przygotowaną przez nas, dotyczącą danego tematu.

Czas trwania zajęć możemy dostosować do Państwa potrzeb.


W celu pozyskania dalszych informacji zapraszamy do kontaktu:

tel. 793 792 418

e-mail: info@aeromentors.pl