Mobilna modelarnia lotnicza
w Waszej szkole

Szybowiec SZD - 19 ZEFIR

Polski jednomiejscowy wyczynowy szybowiec zaprojektowany w Szybowcowym Zakładzie Doświadczalnym w Bielsku-Białej

Modelarstwo to pasja łącząca pokolenia. Jest to bardzo dobry sposób na poznanie tajników latania, zrozumienia zjawisk mu towarzyszących. Ponadto prace związane z wykonaniem modelu rozwijają zdolności manualne, uczą stosowania narzędzi i poprawnego doboru materiałów. Początkujący modelarze powinni zacząć swą przygodę z lataniem właśnie od prostych modeli, najlepiej drewnianych. W miarę upływu czasu, zdobywania doświadczenia, modele można wyposażać w silnik, nadajnik i odbiornik radiowy, co wiążę się z dodatkowymi doznaniami – pilotażem statku powietrznego i udoskonalaniem konstrukcji.

Na swoich zajęciach zapewniamy uczestnikom potrzebne materiały modelarskie, narzędzia, literaturę techniczną, pomagamy w nauce prostych czynności takich jak pomiary geometryczne, cięcie i szlifowanie elementów, klejenie poszczególnych części.

Często korzystamy z aparatury i programu komputerowego do nauki pilotażu modelem zdalnie sterowanym. Jest to uatrakcyjnienie zajęć, jednak przede wszystkim rozwija to wyobraźnię przestrzenną konieczną do dalszej przygody z modelami latającymi. 

Wznowienie zajęć modelarskich planujemy w letnim semestrze szkolnym 2020/2021 r.